Tournament Details
PUCA Tennis Championship BU12 Series 9


City :   Dubai

Date :   18/11/2021

Category :   Boys 12

Surface :   Hard

Prize Money :   $

Tournament Location

  • City/Town:  Dubai

  • Tennis club:  PUCA PRO TENNIS TRAINING LLC

  • Address:  601, Business Tower Rashidiya
tournament

Login to TE-PIN for full fact sheet information and to enter and withdraw from tournaments. If you do not have an TE-PIN membership please contact us

Tournament Information

Only outline information is shown here. Further detail is available in your TE-PIN account.

Entry via TE-PIN: Please go to TE-PIN. s-pin.com and log into your TE-PIN account to enter.

Entry deadline:   17/11/2021

(Withdrawal on TE-PIN, or after the Freeze Deadline by withdrawal form to the Supervisor & TE)

Singles Main Draw

Size:   16

Dates:   18/11/2021 - 27/11/2021

Singles Qualifying Draw

Size:   8

Dates:   18/11/2021

Sign-In Deadline :  17/11/2021

Doubles Main Draw

Size:  

Dates:   18/11/2021 - 27/11/2021

Sign-in Deadline  17/11/2021

Official Ball: 

Prize money offered:   $

Hospitality: 

System.Data.Entity.DynamicProxies.tbl_Tournament_6E691C99AE48358DC328A73E12BBD5325E430051312BB4EA35535E8F8BCF69C9.

Rule of the tournament:  Download

Select A Category TO View The Drawsheet

Main Draw 

Start Time18/11/2021

Association ، City ,Dubai

GradeA+

St.
Rank
Cnty
R16
QuarterFinal
Semifinal
Final
Winner
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
1
28
57
3
23
39
13
10
43
22
8
36
20
5
RUS
ETH
BEL
PRT
ROU
IND
PAK
IND
AUS
IND
IND
PHL
TUN
IND
LKA
Timur GORDEEV
Bye
Nahom GEBREYES
Louis GYSEMANS
Gabriel OLIVEIRA
Matei SUCU
Advait KHARAT
Ayaan MALIK
Ishir MEHTA
Jayden REBELLO
Jacob TITO
Brendan UCHIL
Alexi luca rafael ALDEMITA
Ayham KHAN
Aryan GOYAL
Rahil RIZVIE
GORDEEV W.O
GEBREYES W.O
SUCU 7-5 6-4
MALIK W.O
REBELLO W.O
UCHIL 6-2 6-3
ALDEMITA 4-6 6-3 10-7
RIZVIE W.O
GORDEEV 6-0 6-1
UCHIL 6-0 6-0
RIZVIE 6-0 6-0

Qualifying 

Double 

Boy's MD

R16
Timur GORDEEV W.O
Nahom GEBREYES W.O Louis GYSEMANS
Gabriel OLIVEIRA 5-7 4-6 Matei SUCU
Advait KHARAT W.O Ayaan MALIK
Ishir MEHTA W.O Jayden REBELLO
Jacob TITO 2-6 3-6 Brendan UCHIL
Alexi luca rafael ALDEMITA 4-6 6-3 10-7 Ayham KHAN
Aryan GOYAL W.O Rahil RIZVIE
QuarterFinal
Timur GORDEEV 6-0 6-1 Nahom GEBREYES
Matei SUCU Ayaan MALIK
Jayden REBELLO 0-6 0-6 Brendan UCHIL
Alexi luca rafael ALDEMITA 0-6 0-6 Rahil RIZVIE
Semifinal
Timur GORDEEV
Brendan UCHIL Rahil RIZVIE
Final
Winner