Tournament Details
Under 12 Boys Rackets Academy


City :   Dubai

Date :   16/12/2021

Category :   Boys 12

Surface :   Hard

Prize Money :   $No

Tournament Location

  • City/Town:  Dubai

  • Tennis club:  RACKETS TENNIS TRAINING SERVICES

  • Address:  Green Community, Motor City, Dubai
tournament

Login to TE-PIN for full fact sheet information and to enter and withdraw from tournaments. If you do not have an TE-PIN membership please contact us

Tournament Information

Only outline information is shown here. Further detail is available in your TE-PIN account.

Entry via TE-PIN: Please go to TE-PIN. s-pin.com and log into your TE-PIN account to enter.

Entry deadline:   12/12/2021

(Withdrawal on TE-PIN, or after the Freeze Deadline by withdrawal form to the Supervisor & TE)

Singles Main Draw

Size:   32

Dates:   16/12/2021 - 25/12/2021

Singles Qualifying Draw

Size:   16

Dates:   16/12/2021

Sign-In Deadline :  12/12/2021

Doubles Main Draw

Size:  

Dates:   16/12/2021 - 25/12/2021

Sign-in Deadline  12/12/2021

Official Ball: 

Prize money offered:   $No

Hospitality: 

Rule of the tournament:  Download

Select A Category TO View The Drawsheet

Main Draw 

Start Time16/12/2021

Association ، City ,Dubai

GradeA+

St.
Rank
Cnty
R32
R16
QuarterFinal
Semifinal
Final
Winner
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
1
24
36
27
28
91
26
13
12
22
76
72
17
19
7
42
87
50
6
20
31
25
21
11
4
PRT
PHL
IND
ETH
FRA
EGY
TUN
CAN
GBR
AUS
IND
IND
IND
IND
PHL
RUS
YEM
IND
PAK
ROU
AUT
RUS
IND
JOR
POL
EGY
Gabriel OLIVEIRA
Bye
Jyle daniel LANDICHO
Rohansrivant HARIHARAN
Nahom GEBREYES
Raphael GUIBAL
Yusuf ABDELKADER
Ayham KHAN
Omar ELBAHRAWY
Bye
Nathan KLING
Jayden REBELLO
Shivam GANDHI
Tejas GUPTA
Bye
Hursh PATEL
Vivan SHANKAR
Bye
Alexi luca rafael ALDEMITA
Aleksey KOMAROV
Abdulrahman AISHAN
Polamarasetty ABHINAV
Bye
Ayaan MALIK
Matei SUCU
Chris jovan GUBZA
Lev BOCHAROV
Jacob TITO
Talal SHATARA
Leon WOJCIECHOWSKI
Bye
Adam MORSY
OLIVEIRA
LANDICHO W.O
GEBREYES W.O
ABDELKADER W.O
ELBAHRAWY
KLING 1-6 6-0 10-6
GUPTA 6-3 6-4
PATEL
SHANKAR
KOMAROV 6-1 6-0
AISHAN W.O
MALIK
GUBZA 6-0 6-0
BOCHAROV W.O
WOJCIECHOWSKI W.O
MORSY
LANDICHO 6-1 6-2
GEBREYES 6-1 6-0
ELBAHRAWY 7-5 6-2
GUPTA W.O
KOMAROV 6-0 6-2
AISHAN W.O
GUBZA 6-0 6-0
WOJCIECHOWSKI W.O
LANDICHO 6-3 6-3
ELBAHRAWY 6-2 6-0
KOMAROV 6-0 6-0
GUBZA 6-0 6-1
LANDICHO 6-1 7-5
GUBZA 6-0 6-0
GUBZA 6-2 6-3

Qualifying 

Double 

Boy's MD

R32
Gabriel OLIVEIRA
Jyle daniel LANDICHO W.O Rohansrivant HARIHARAN
Nahom GEBREYES W.O Raphael GUIBAL
Yusuf ABDELKADER W.O Ayham KHAN
Omar ELBAHRAWY
Nathan KLING 1-6 6-0 10-6 Jayden REBELLO
Shivam GANDHI 3-6 4-6 Tejas GUPTA
Hursh PATEL
Vivan SHANKAR
Alexi luca rafael ALDEMITA 1-6 0-6 Aleksey KOMAROV
Abdulrahman AISHAN W.O Polamarasetty ABHINAV
Ayaan MALIK
Matei SUCU 0-6 0-6 Chris jovan GUBZA
Lev BOCHAROV W.O Jacob TITO
Talal SHATARA W.O Leon WOJCIECHOWSKI
Adam MORSY
R16
Gabriel OLIVEIRA 1-6 2-6 Jyle daniel LANDICHO
Nahom GEBREYES 6-1 6-0 Yusuf ABDELKADER
Omar ELBAHRAWY 7-5 6-2 Nathan KLING
Tejas GUPTA W.O Hursh PATEL
Vivan SHANKAR 0-6 2-6 Aleksey KOMAROV
Abdulrahman AISHAN W.O Ayaan MALIK
Chris jovan GUBZA 6-0 6-0 Lev BOCHAROV
Leon WOJCIECHOWSKI W.O Adam MORSY
QuarterFinal
Jyle daniel LANDICHO 6-3 6-3 Nahom GEBREYES
Omar ELBAHRAWY 6-2 6-0 Tejas GUPTA
Aleksey KOMAROV 6-0 6-0 Abdulrahman AISHAN
Chris jovan GUBZA 6-0 6-1 Leon WOJCIECHOWSKI
Semifinal
Jyle daniel LANDICHO 6-1 7-5 Omar ELBAHRAWY
Aleksey KOMAROV 0-6 0-6 Chris jovan GUBZA
Final
Jyle daniel LANDICHO 2-6 3-6 Chris jovan GUBZA
Winner
Chris jovan GUBZA