Tournament Details
PUCA Tennis Championship BU12 Series 10


City :   Dubai

Date :   25/11/2021

Category :   Boys 12

Surface :   Hard

Prize Money :   $

Tournament Location

  • City/Town:  Dubai

  • Tennis club:  PUCA PRO TENNIS TRAINING LLC

  • Address:  601, Business Tower Rashidiya
tournament

Login to TE-PIN for full fact sheet information and to enter and withdraw from tournaments. If you do not have an TE-PIN membership please contact us

Tournament Information

Only outline information is shown here. Further detail is available in your TE-PIN account.

Entry via TE-PIN: Please go to TE-PIN. s-pin.com and log into your TE-PIN account to enter.

Entry deadline:   22/11/2021

(Withdrawal on TE-PIN, or after the Freeze Deadline by withdrawal form to the Supervisor & TE)

Singles Main Draw

Size:   32

Dates:   25/11/2021 - 04/12/2021

Singles Qualifying Draw

Size:   16

Dates:   25/11/2021

Sign-In Deadline :  22/11/2021

Doubles Main Draw

Size:  

Dates:   25/11/2021 - 04/12/2021

Sign-in Deadline  22/11/2021

Official Ball: 

Prize money offered:   $

Hospitality: 

Rule of the tournament:  Download

Select A Category TO View The Drawsheet

Main Draw 

Start Time25/11/2021

Association ، City ,Dubai

GradeA

St.
Rank
Cnty
R32
R16
QuarterFinal
Semifinal
Final
Winner
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
2
63
19
58
26
52
24
48
16
20
32
29
39
46
43
5
4
18
49
41
53
23
11
3
6
51
13
25
54
12
15
14
RUS
BEL
IND
LKA
TUN
CAN
PHL
IND
GBR
ROU
CAN
ARE
IND
LBN
USA
IND
EGY
CHE
CAN
ARE
ARE
IND
POL
LKA
PAK
GBR
CAN
RUS
ARE
GBR
TUR
SRB
Timur GORDEEV
Louis GYSEMANS
Vivan SHANKAR
Talha NAZUMI
Ayham KHAN
Cayane joe MUHTAR
Jyle daniel LANDICHO
Ishir MEHTA
Haqim KAMAL
Matei SUCU
Zaid KHAWAJA
Rashid ALMAEENI
Tejas MENON
Ralph FARAH
Ahmed IBRAHIM
Brendan UCHIL
Adam MORSY
Leo BURGER
Zad alexi MUHTAR
Omar FARAIDOONI
Majed ALABDALLA
Advait KHARAT
Leon WOJCIECHOWSKI
Rahil RIZVIE
Ayaan MALIK
James CORNEY
Omar ELBAHRAWY
Lev BOCHAROV
Abdulrahman AL MARZOOQI
Nathan KLING
Can KILICER
Andrej STIPAC
GORDEEV 6-0 6-3
SHANKAR 6-0 6-0
KHAN 6-1 7-6
LANDICHO W.O
KAMAL 6-2 6-4
ALMAEENI 6-4 7-6
FARAH W.O
UCHIL W.O
MORSY 6-2 6-4
FARAIDOONI 6-3 7-5
ALABDALLA 6-4 6-3
RIZVIE 6-1 6-1
MALIK W.O
ELBAHRAWY 7-5 6-1
AL MARZOOQI 6-2 6-2
STIPAC 6-2 6-1
GORDEEV 6-1 6-1
LANDICHO 6-1 6-3
KAMAL 6-0 6-0
FARAH 6-0 3-0 Ret.
MORSY 6-0 6-0
RIZVIE 6-0 6-0
ELBAHRAWY 6-4 6-1
STIPAC 6-2 6-2
GORDEEV 6-2 6-4
KAMAL 7-6 1-6 10-7
RIZVIE 6-3 6-0
STIPAC 6-2 6-2
GORDEEV 7-5 6-4
RIZVIE 6-4 6-4
RIZVIE 6-3 6-4

Qualifying 

Start Time25/11/2021

Association ، City ,Dubai

GradeA

St.
Rank
Cnty
R16
R8
Qualified
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
81
58
67
46
53
42
85
68
118
25
IND
LKA
ARE
LBN
ARE
RUS
IND
ARE
USA
RUS
Parth PAWAR
Bye
Bye
Talha NAZUMI
Sultan SULAIMAN
Bye
Bye
Ralph FARAH
Majed ALABDALLA
Bye
Aleksey KOMAROV
Aryan GOYAL
Abdulla JANAHI
Bye
Omar MOHAMED
Lev BOCHAROV
PAWAR
NAZUMI
SULAIMAN
FARAH
ALABDALLA
GOYAL W.O
JANAHI
BOCHAROV 6-2 6-2
NAZUMI W.O
FARAH 6-0 6-1
ALABDALLA W.O
BOCHAROV 6-1 6-1
Q1
Q2
Q3
Q4

Double 

Boy's QD

R16
Parth PAWAR
Talha NAZUMI
Sultan SULAIMAN
Ralph FARAH
Majed ALABDALLA
Aleksey KOMAROV W.O Aryan GOYAL
Abdulla JANAHI
Omar MOHAMED 2-6 2-6 Lev BOCHAROV
R8
Parth PAWAR W.O Talha NAZUMI
Sultan SULAIMAN 0-6 1-6 Ralph FARAH
Majed ALABDALLA W.O Aryan GOYAL
Abdulla JANAHI 1-6 1-6 Lev BOCHAROV
Qualified
Talha NAZUMI Ralph FARAH
Majed ALABDALLA Lev BOCHAROV

Boy's MD

R32
Timur GORDEEV 6-0 6-3 Louis GYSEMANS
Vivan SHANKAR 6-0 6-0 Talha NAZUMI
Ayham KHAN 6-1 7-6 Cayane joe MUHTAR
Jyle daniel LANDICHO W.O Ishir MEHTA
Haqim KAMAL 6-2 6-4 Matei SUCU
Zaid KHAWAJA 4-6 6-7 Rashid ALMAEENI
Tejas MENON W.O Ralph FARAH
Ahmed IBRAHIM W.O Brendan UCHIL
Adam MORSY 6-2 6-4 Leo BURGER
Zad alexi MUHTAR 3-6 5-7 Omar FARAIDOONI
Majed ALABDALLA 6-4 6-3 Advait KHARAT
Leon WOJCIECHOWSKI 1-6 1-6 Rahil RIZVIE
Ayaan MALIK W.O James CORNEY
Omar ELBAHRAWY 7-5 6-1 Lev BOCHAROV
Abdulrahman AL MARZOOQI 6-2 6-2 Nathan KLING
Can KILICER 2-6 1-6 Andrej STIPAC
R16
Timur GORDEEV 6-1 6-1 Vivan SHANKAR
Ayham KHAN 1-6 3-6 Jyle daniel LANDICHO
Haqim KAMAL 6-0 6-0 Rashid ALMAEENI
Ralph FARAH 6-0 3-0 Ret. Brendan UCHIL
Adam MORSY 6-0 6-0 Omar FARAIDOONI
Majed ALABDALLA 0-6 0-6 Rahil RIZVIE
Ayaan MALIK 4-6 1-6 Omar ELBAHRAWY
Abdulrahman AL MARZOOQI 2-6 2-6 Andrej STIPAC
QuarterFinal
Timur GORDEEV 6-2 6-4 Jyle daniel LANDICHO
Haqim KAMAL 7-6 1-6 10-7 Ralph FARAH
Adam MORSY 3-6 0-6 Rahil RIZVIE
Omar ELBAHRAWY 2-6 2-6 Andrej STIPAC
Semifinal
Timur GORDEEV 7-5 6-4 Haqim KAMAL
Rahil RIZVIE 6-4 6-4 Andrej STIPAC
Final
Timur GORDEEV 3-6 4-6 Rahil RIZVIE
Winner
Rahil RIZVIE