Tournament Details
GTA Boys U14


City :   Abu Dhabi

Date :   18/11/2022

Category :   Boys 14

Surface :   Hard

Prize Money :   $0

Tournament Location

  • City/Town:  Abu Dhabi

  • Tennis club:  GLOBAL SPORTS RECREATION SERVICES LLC

  • Address:  Khalidiya, Corniche
tournament

Login to TE-PIN for full fact sheet information and to enter and withdraw from tournaments. If you do not have an TE-PIN membership please contact us

Tournament Information

Only outline information is shown here. Further detail is available in your TE-PIN account.

Entry via TE-PIN: Please go to TE-PIN. s-pin.com and log into your TE-PIN account to enter.

Entry deadline:   14/11/2022

(Withdrawal on TE-PIN, or after the Freeze Deadline by withdrawal form to the Supervisor & TE)

Singles Main Draw

Size:   16

Dates:   18/11/2022 - 27/11/2022

Singles Qualifying Draw

Size:   8

Dates:   18/11/2022

Sign-In Deadline :  14/11/2022

Doubles Main Draw

Size:  

Dates:   18/11/2022 - 27/11/2022

Sign-in Deadline  14/11/2022

Official Ball: 

Prize money offered:   $0

Hospitality: 

Rule of the tournament:  Download

Select A Category TO View The Drawsheet

Main Draw 

Start Time18/11/2022

Association ، City ,Abu Dhabi

GradeA+

St.
Rank
Cnty
R16
QuarterFinal
Semifinal
Final
Winner
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
3
96
26
33
29
25
21
ROU
CAN
ARE
TUR
ARE
RUS
BEL
ROU
NLD
GBR
IDN
ARE
ARE
SGP
GBR
Matei SUCU
Bye
Ramzi ABOUCHAKRA
Rashid ALMAEENI
Kaya CANKARDES
Khalifa ALQUBAISI
Luka SHABURKIN
Louis GYSEMANS
Radu POP
Lorence TELKAMP
Oscar VINGUT
Rashad FATIH
Zafar MASUD
Abdulla AL KETBI
Isaac LIM
Alexander DU PLESSIS
SUCU
ABOUCHAKRA W.O
CANKARDES 6-0 6-0
GYSEMANS 6-0 6-0
POP 6-0 6-0
FATIH W.O
MASUD 6-3 6-1
DU PLESSIS 6-0 6-0
SUCU W.O
GYSEMANS 6-2 7-5
FATIH 6-1 2-6 10-6
DU PLESSIS 6-0 6-0
SUCU 6-1 6-1
DU PLESSIS 6-2 6-1
SUCU 6-0 6-1

Qualifying 

Double 

Round Robin 

Boy's MD

R16
Matei SUCU
Ramzi ABOUCHAKRA W.O Rashid ALMAEENI
Kaya CANKARDES 6-0 6-0 Khalifa ALQUBAISI
Luka SHABURKIN 0-6 0-6 Louis GYSEMANS
Radu POP 6-0 6-0 Lorence TELKAMP
Oscar VINGUT W.O Rashad FATIH
Zafar MASUD 6-3 6-1 Abdulla AL KETBI
Isaac LIM 0-6 0-6 Alexander DU PLESSIS
QuarterFinal
Matei SUCU W.O Ramzi ABOUCHAKRA
Kaya CANKARDES 2-6 5-7 Louis GYSEMANS
Radu POP 1-6 6-2 6-10 Rashad FATIH
Zafar MASUD 0-6 0-6 Alexander DU PLESSIS
Semifinal
Matei SUCU 6-1 6-1 Louis GYSEMANS
Rashad FATIH 2-6 1-6 Alexander DU PLESSIS
Final
Matei SUCU 6-0 6-1 Alexander DU PLESSIS
Winner
Matei SUCU