Tournament Details
Topspin Tennis Championship U12 - Series 3


City :   Dubai

Date :   18/11/2022

Category :   Boys 12

Surface :   Hard

Prize Money :   $

Tournament Location

  • City/Town:  Dubai

  • Tennis club:  TOPSPIN TRAINING CENTER LLC

  • Address:  601, Business Tower Rashidiya
tournament

Login to TE-PIN for full fact sheet information and to enter and withdraw from tournaments. If you do not have an TE-PIN membership please contact us

Tournament Information

Only outline information is shown here. Further detail is available in your TE-PIN account.

Entry via TE-PIN: Please go to TE-PIN. s-pin.com and log into your TE-PIN account to enter.

Entry deadline:   14/11/2022

(Withdrawal on TE-PIN, or after the Freeze Deadline by withdrawal form to the Supervisor & TE)

Singles Main Draw

Size:   32

Dates:   18/11/2022 - 27/11/2022

Singles Qualifying Draw

Size:   16

Dates:   18/11/2022

Sign-In Deadline :  14/11/2022

Doubles Main Draw

Size:  

Dates:   18/11/2022 - 27/11/2022

Sign-in Deadline  14/11/2022

Official Ball: 

Prize money offered:   $

Hospitality: 

Rule of the tournament:  Download

Select A Category TO View The Drawsheet

Main Draw 

Start Time18/11/2022

Association ، City ,Dubai

GradeA+

St.
Rank
Cnty
R32
R16
QuarterFinal
Semifinal
Final
Winner
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
2
56
26
68
22
40
15
10
65
35
69
31
39
14
17
48
30
52
41
53
11
19
66
20
102
83
64
32
4
IND
TUR
IND
IND
TUR
IND
DEU
CHE
POL
CAN
CAN
EGY
ARE
GBR
FRA
AUS
IND
SWE
IND
IND
IND
IND
IND
PAK
TUR
FRA
KAZ
CHE
ARE
NLD
CAN
IND
Harkunwar veer SINGH
Kemal HURBAS
Shiv THUKRAL
Rajveer SINGH
Selcuk kaan YAZICI
Neer ADHYA
Michael HOF
Leo BURGER
Leon WOJCIECHOWSKI
Zad alexi MUHTAR
Zaid KHAWAJA
Youssef HENAIN
Ali AL ALI
Ali tahir MOHAMMAD
Briac TSALIDIS
Jayden REBELLO
Jacob TITO
Magnus AXSON HANELL
Priyaansh JAJOO
Rudra RAGHUVANSHI
Polamarasetty ABHINAV
Tejas MENON
Aleem ashaz MOHAMMED
Ayaan MALIK
Mert CELIK
Yann BONAMY
Balaamir BEKBERGEN
Sam BRAEKEN
Mohmed AL ALI
Jasper BELTZ
Cayane joe MUHTAR
Ratanveer SINGH
SINGH 6-2 6-1
THUKRAL 4-6 6-4 10-5
ADHYA W.O
BURGER W.O
WOJCIECHOWSKI 6-0 6-0
KHAWAJA 6-1 6-1
MOHAMMAD W.O
REBELLO W.O
TITO 6-2 6-3
JAJOO 6-2 6-4
ABHINAV W.O
MALIK 6-1 6-1
BONAMY 7-5 4-6 10-5
BRAEKEN 6-4 4-6 11-9
BELTZ W.O
SINGH 6-4 7-5
SINGH 7-5 6-2
BURGER 6-4 6-3
WOJCIECHOWSKI 6-2 6-1
REBELLO 6-0 6-1
TITO 6-2 6-1
MALIK 6-0 6-0
BONAMY 3-6 6-4 10-6
SINGH 6-2 6-1
SINGH 6-1 6-1
WOJCIECHOWSKI 6-1 6-3
MALIK 6-1 6-0
SINGH 6-0 6-0
SINGH 3-6 6-4 10-4
SINGH 7-6 6-3
SINGH 6-7 6-3 10-5

Qualifying 

Start Time18/11/2022

Association ، City ,Dubai

GradeA+

St.
Rank
Cnty
R16
R8
Qualified
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
68
110
119
95
104
96
102
120
IND
IND
FRA
EGY
EGY
ROU
JOR
IND
IND
CHE
MAR
IND
Rajveer SINGH
Bye
Shiv RAMCHANDANI
Ayden BERGER FOURAGE
Mohamed ISMAIL
Bye
Youssef HENAIN
Nemanja MIATOV
Omar GHANEM
Bye
Rudra RAGHUVANSHI
Arjun MANOJ
Sam BRAEKEN
Bye
Amir REBBAH
Kushal MANKAD
SINGH
RAMCHANDANI W.O
ISMAIL
HENAIN W.O
GHANEM
RAGHUVANSHI 6-0 6-0
BRAEKEN
MANKAD W.O
RAMCHANDANI 6-2 4-6 10-7
HENAIN 6-1 4-6 12-10
RAGHUVANSHI 6-4 6-3
BRAEKEN 6-4 7-6
Q1
Q2
Q3
Q4

Double 

Round Robin 

Boy's MD

R32
Harkunwar veer SINGH 6-2 6-1 Kemal HURBAS
Shiv THUKRAL 4-6 6-4 10-5 Rajveer SINGH
Selcuk kaan YAZICI W.O Neer ADHYA
Michael HOF W.O Leo BURGER
Leon WOJCIECHOWSKI 6-0 6-0 Zad alexi MUHTAR
Zaid KHAWAJA 6-1 6-1 Youssef HENAIN
Ali AL ALI W.O Ali tahir MOHAMMAD
Briac TSALIDIS W.O Jayden REBELLO
Jacob TITO 6-2 6-3 Magnus AXSON HANELL
Priyaansh JAJOO 6-2 6-4 Rudra RAGHUVANSHI
Polamarasetty ABHINAV W.O Tejas MENON
Aleem ashaz MOHAMMED 1-6 1-6 Ayaan MALIK
Mert CELIK 5-7 6-4 5-10 Yann BONAMY
Balaamir BEKBERGEN 4-6 6-4 9-11 Sam BRAEKEN
Mohmed AL ALI W.O Jasper BELTZ
Cayane joe MUHTAR 4-6 5-7 Ratanveer SINGH
R16
Harkunwar veer SINGH 7-5 6-2 Shiv THUKRAL
Neer ADHYA 4-6 3-6 Leo BURGER
Leon WOJCIECHOWSKI 6-2 6-1 Zaid KHAWAJA
Ali tahir MOHAMMAD 0-6 1-6 Jayden REBELLO
Jacob TITO 6-2 6-1 Priyaansh JAJOO
Polamarasetty ABHINAV 0-6 0-6 Ayaan MALIK
Yann BONAMY 3-6 6-4 10-6 Sam BRAEKEN
Jasper BELTZ 2-6 1-6 Ratanveer SINGH
QuarterFinal
Harkunwar veer SINGH 6-1 6-1 Leo BURGER
Leon WOJCIECHOWSKI 6-1 6-3 Jayden REBELLO
Jacob TITO 1-6 0-6 Ayaan MALIK
Yann BONAMY 0-6 0-6 Ratanveer SINGH
Semifinal
Harkunwar veer SINGH 3-6 6-4 10-4 Leon WOJCIECHOWSKI
Ayaan MALIK 6-7 3-6 Ratanveer SINGH
Final
Harkunwar veer SINGH 7-6 3-6 5-10 Ratanveer SINGH
Winner
Ratanveer SINGH

Boy's QD

R16
Rajveer SINGH
Shiv RAMCHANDANI W.O Ayden BERGER FOURAGE
Mohamed ISMAIL
Youssef HENAIN W.O Nemanja MIATOV
Omar GHANEM
Rudra RAGHUVANSHI 6-0 6-0 Arjun MANOJ
Sam BRAEKEN
Amir REBBAH W.O Kushal MANKAD
R8
Rajveer SINGH 2-6 6-4 7-10 Shiv RAMCHANDANI
Mohamed ISMAIL 1-6 6-4 10-12 Youssef HENAIN
Omar GHANEM 4-6 3-6 Rudra RAGHUVANSHI
Sam BRAEKEN 6-4 7-6 Kushal MANKAD
Qualified
Shiv RAMCHANDANI Youssef HENAIN
Rudra RAGHUVANSHI Sam BRAEKEN