Tournament Details
PUCA Tennis Championship Series Under 12


City :   Dubai

Date :   09/12/2021

Category :   Boys 12

Surface :   Hard

Prize Money :   $

Tournament Location

  • City/Town:  Dubai

  • Tennis club:  TOPSPIN TRAINING CENTER LLC

  • Address:  601, Business Tower Rashidiya
tournament

Login to TE-PIN for full fact sheet information and to enter and withdraw from tournaments. If you do not have an TE-PIN membership please contact us

Tournament Information

Only outline information is shown here. Further detail is available in your TE-PIN account.

Entry via TE-PIN: Please go to TE-PIN. s-pin.com and log into your TE-PIN account to enter.

Entry deadline:   08/12/2021

(Withdrawal on TE-PIN, or after the Freeze Deadline by withdrawal form to the Supervisor & TE)

Singles Main Draw

Size:   32

Dates:   09/12/2021 - 18/12/2021

Singles Qualifying Draw

Size:   8

Dates:   09/12/2021

Sign-In Deadline :  08/12/2021

Doubles Main Draw

Size:   0

Dates:   09/12/2021 - 18/12/2021

Sign-in Deadline  08/12/2021

Official Ball:  HEAD Pro

Prize money offered:   $

Hospitality: 

Rule of the tournament:  Download

QUALIFYING

Pos Player Age UAE Ranking
Select A Category TO View The Drawsheet

Main Draw 

Start Time09/12/2021

Association ، City ,Dubai

GradeA+

St.
Rank
Cnty
R32
R16
QuarterFinal
Semifinal
Final
Winner
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
15
94
92
128
8
11
57
47
37
17
63
12
123
35
85
16
9
80
86
5
94
7
86
10
90
74
80
18
104
45
50
4
RUS
ARE
ROU
IDN
GBR
PHL
LKA
IND
IND
CHE
RUS
AUS
IND
IND
ARE
EGY
PAK
UZB
FRA
ARE
IND
POL
IND
IND
IND
ETH
IND
IND
TUN
FRA
PHL
PRT
Timur GORDEEV
Sultan SULAIMAN
Matei SUCU
Rashad FATIH
Nathan KLING
Alexi luca rafael ALDEMITA
Talha NAZUMI
Hursh PATEL
Ishir MEHTA
Leo BURGER
Aleksey KOMAROV
Jayden REBELLO
Parth PAWAR
Advait KHARAT
Dhruv ABRAHAM
Adam MORSY
Ayaan MALIK
Bekhruz IBRAGIMOV
Adam SOUNDARDJEE
Rashid ALJESMI
Aryan GOYAL
Leon WOJCIECHOWSKI
Adityaa HALBE
Brendan UCHIL
Vivan SHANKAR
Nahom GEBREYES
Rohansrivant HARIHARAN
Jacob TITO
Ayham KHAN
Raphael GUIBAL
Jyle daniel LANDICHO
Gabriel OLIVEIRA
SULAIMAN W.O
SUCU W.O
KLING 6-2 5-7 12-10
PATEL 6-0 6-0
BURGER W.O
KOMAROV 6-1 6-1
KHARAT W.O
MORSY 6-0 6-0
IBRAGIMOV 6-2 6-3
SOUNDARDJEE 6-1 6-0
WOJCIECHOWSKI W.O
UCHIL W.O
GEBREYES 5-7 7-5 10-6
TITO W.O
GUIBAL 6-4 6-0
LANDICHO 4-6 6-0 10-6
SUCU 6-0 6-0
PATEL 4-0 Ret.
KOMAROV 6-1 6-4
MORSY W.O
IBRAGIMOV 6-4 6-2
UCHIL 6-2 6-1
GEBREYES 6-4 1-6 10-7
LANDICHO 6-1 6-2
PATEL 6-0 6-2
KOMAROV 7-5 6-1
UCHIL 6-1 6-2
LANDICHO 6-2 6-1
PATEL 6-1 7-5
UCHIL 6-4 7-5
PATEL 6-2 6-4

Qualifying 

Double 

Round Robin 

Boy's MD

R32
Timur GORDEEV W.O Sultan SULAIMAN
Matei SUCU W.O Rashad FATIH
Nathan KLING 6-2 5-7 12-10 Alexi luca rafael ALDEMITA
Talha NAZUMI 0-6 0-6 Hursh PATEL
Ishir MEHTA W.O Leo BURGER
Aleksey KOMAROV 6-1 6-1 Jayden REBELLO
Parth PAWAR W.O Advait KHARAT
Dhruv ABRAHAM 0-6 0-6 Adam MORSY
Ayaan MALIK 2-6 3-6 Bekhruz IBRAGIMOV
Adam SOUNDARDJEE 6-1 6-0 Rashid ALJESMI
Aryan GOYAL W.O Leon WOJCIECHOWSKI
Adityaa HALBE W.O Brendan UCHIL
Vivan SHANKAR 7-5 5-7 6-10 Nahom GEBREYES
Rohansrivant HARIHARAN W.O Jacob TITO
Ayham KHAN 4-6 0-6 Raphael GUIBAL
Jyle daniel LANDICHO 4-6 6-0 10-6 Gabriel OLIVEIRA
R16
Sultan SULAIMAN 0-6 0-6 Matei SUCU
Nathan KLING 0-4 Ret. Hursh PATEL
Leo BURGER 1-6 4-6 Aleksey KOMAROV
Advait KHARAT W.O Adam MORSY
Bekhruz IBRAGIMOV 6-4 6-2 Adam SOUNDARDJEE
Leon WOJCIECHOWSKI 2-6 1-6 Brendan UCHIL
Nahom GEBREYES 6-4 1-6 10-7 Jacob TITO
Raphael GUIBAL 1-6 2-6 Jyle daniel LANDICHO
QuarterFinal
Matei SUCU 0-6 2-6 Hursh PATEL
Aleksey KOMAROV 7-5 6-1 Adam MORSY
Bekhruz IBRAGIMOV 1-6 2-6 Brendan UCHIL
Nahom GEBREYES 2-6 1-6 Jyle daniel LANDICHO
Semifinal
Hursh PATEL 6-1 7-5 Aleksey KOMAROV
Brendan UCHIL 6-4 7-5 Jyle daniel LANDICHO
Final
Hursh PATEL 6-2 6-4 Brendan UCHIL
Winner
Hursh PATEL