Tournament Details
365 Open Sports - U12 Boys


City :   Dubai

Date :   28/10/2022

Category :   Boys 12

Surface :   Hard

Prize Money :   $

Tournament Location

  • City/Town:  Dubai

  • Tennis club:  365 Open Sports

  • Address:  Falconcity of Wonders
tournament
  •   +971 52 986 7188

  •   accounts@365opensports.com

  •  

Login to TE-PIN for full fact sheet information and to enter and withdraw from tournaments. If you do not have an TE-PIN membership please contact us

Tournament Information

Only outline information is shown here. Further detail is available in your TE-PIN account.

Entry via TE-PIN: Please go to TE-PIN. s-pin.com and log into your TE-PIN account to enter.

Entry deadline:   24/10/2022

(Withdrawal on TE-PIN, or after the Freeze Deadline by withdrawal form to the Supervisor & TE)

Singles Main Draw

Size:   32

Dates:   28/10/2022 - 06/11/2022

Singles Qualifying Draw

Size:   16

Dates:   28/10/2022

Sign-In Deadline :  24/10/2022

Doubles Main Draw

Size:  

Dates:   28/10/2022 - 06/11/2022

Sign-in Deadline  24/10/2022

Official Ball: 

Prize money offered:   $

Hospitality: 

Rule of the tournament:  Download

Select A Category TO View The Drawsheet

Main Draw 

Start Time28/10/2022

Association ، City ,Dubai

GradeA+

St.
Rank
Cnty
R32
R16
QuarterFinal
Semifinal
Final
Winner
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
1
41
85
111
40
19
90
2
11
24
79
93
13
31
33
8
9
23
5
42
82
28
73
7
78
29
21
66
17
27
49
3
IND
FRA
ARE
FRA
FRA
KAZ
IND
IND
PHL
IND
ARE
ROU
TUR
CAN
IND
GBR
PAK
JPN
ARE
IND
EGY
GBR
IND
POL
IND
IND
TUR
CHE
CHE
DEU
NLD
IND
Harkunwar veer SINGH
Yann BONAMY
Dhruv ABRAHAM
Ayden BERGER FOURAGE
Briac TSALIDIS
Balaamir BEKBERGEN
Ayaan SINGH
Mithun SENDILKUMAR
Alexi luca rafael ALDEMITA
Shiv THUKRAL
Mohmed AL ALI
Nemanja MIATOV
Mert CELIK
Zaid KHAWAJA
Neer ADHYA
Nathan KLING
Ayaan MALIK
Alexander KRASNOV
Rashid ALJESMI
Aleem ashaz MOHAMMED
Mohamed ISMAIL
Ali tahir MOHAMMAD
Aum PHADNIS
Leon WOJCIECHOWSKI
Aquib SYED
Priyaansh JAJOO
Selcuk kaan YAZICI
Sam BRAEKEN
Leo BURGER
Michael HOF
Jasper BELTZ
Ratanveer SINGH
SINGH W.O
ABRAHAM W.O
BEKBERGEN 6-3 6-2
SENDILKUMAR 6-0 6-0
THUKRAL 6-2 6-4 10-6
MIATOV W.O
KHAWAJA 2-6 7-6 10-7
KLING 6-0 6-0
MALIK W.O
ALJESMI 6-1 6-0
MOHAMMAD 6-0 6-2
PHADNIS W.O
JAJOO 6-0 6-2
YAZICI 6-1 6-3
BURGER 6-0 6-0
SINGH 6-0 6-0
SINGH 6-2 6-0
SENDILKUMAR 6-0 6-2
THUKRAL 6-1 3-6 10-6
KLING 6-0 6-0
MALIK 3-6 6-1 10-4
MOHAMMAD 6-1 6-1
YAZICI 6-3 6-3
SINGH 6-2 6-1
SENDILKUMAR W.O
KLING 7-5 2-6 10-5
MALIK W.O
SINGH 6-1 6-0
SENDILKUMAR 6-0 6-0
MALIK 6-4 6-3
SENDILKUMAR 6-1 6-1

Qualifying 

Start Time28/10/2022

Association ، City ,Dubai

GradeA+

St.
Rank
Cnty
R16
R8
Qualified
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
111
93
82
73
60
78
66
102
113
49
FRA
ROU
EGY
IND
JOR
IND
CHE
IND
IND
NLD
Ayden BERGER FOURAGE
Bye
Bye
Nemanja MIATOV
Mohamed ISMAIL
Bye
Bye
Aum PHADNIS
Omar GHANEM
Bye
Aquib SYED
Sam BRAEKEN
Nasheet NOMAN
Bye
Kushal MANKAD
Jasper BELTZ
BERGER FOURAGE
MIATOV
ISMAIL
PHADNIS
GHANEM
NOMAN
Q1
Q2
Q3
Q4

Double 

Round Robin 

Boy's QD

R16
Ayden BERGER FOURAGE
Nemanja MIATOV
Mohamed ISMAIL
Aum PHADNIS
Omar GHANEM
Aquib SYED Sam BRAEKEN
Nasheet NOMAN
Kushal MANKAD Jasper BELTZ
R8
Ayden BERGER FOURAGE Nemanja MIATOV
Mohamed ISMAIL Aum PHADNIS
Omar GHANEM
Nasheet NOMAN
Qualified

Boy's MD

R32
Harkunwar veer SINGH W.O Yann BONAMY
Dhruv ABRAHAM W.O Ayden BERGER FOURAGE
Briac TSALIDIS 3-6 2-6 Balaamir BEKBERGEN
Ayaan SINGH 0-6 0-6 Mithun SENDILKUMAR
Alexi luca rafael ALDEMITA 2-6 4-6 6-10 Shiv THUKRAL
Mohmed AL ALI W.O Nemanja MIATOV
Mert CELIK 6-2 6-7 7-10 Zaid KHAWAJA
Neer ADHYA 0-6 0-6 Nathan KLING
Ayaan MALIK W.O Alexander KRASNOV
Rashid ALJESMI 6-1 6-0 Aleem ashaz MOHAMMED
Mohamed ISMAIL 0-6 2-6 Ali tahir MOHAMMAD
Aum PHADNIS W.O Leon WOJCIECHOWSKI
Aquib SYED 0-6 2-6 Priyaansh JAJOO
Selcuk kaan YAZICI 6-1 6-3 Sam BRAEKEN
Leo BURGER 6-0 6-0 Michael HOF
Jasper BELTZ 0-6 0-6 Ratanveer SINGH
R16
Harkunwar veer SINGH 6-2 6-0 Dhruv ABRAHAM
Balaamir BEKBERGEN 0-6 2-6 Mithun SENDILKUMAR
Shiv THUKRAL 6-1 3-6 10-6 Nemanja MIATOV
Zaid KHAWAJA 0-6 0-6 Nathan KLING
Ayaan MALIK 3-6 6-1 10-4 Rashid ALJESMI
Ali tahir MOHAMMAD 6-1 6-1 Aum PHADNIS
Priyaansh JAJOO 3-6 3-6 Selcuk kaan YAZICI
Leo BURGER 2-6 1-6 Ratanveer SINGH
QuarterFinal
Harkunwar veer SINGH W.O Mithun SENDILKUMAR
Shiv THUKRAL 5-7 6-2 5-10 Nathan KLING
Ayaan MALIK W.O Ali tahir MOHAMMAD
Selcuk kaan YAZICI 1-6 0-6 Ratanveer SINGH
Semifinal
Mithun SENDILKUMAR 6-0 6-0 Nathan KLING
Ayaan MALIK 6-4 6-3 Ratanveer SINGH
Final
Mithun SENDILKUMAR 6-1 6-1 Ayaan MALIK
Winner
Mithun SENDILKUMAR